Plastyczna

W jakim celu?

Cel studiów podyplomowych jest praktycznie jeden i odnosi się do tego, że będziemy mieli lepszą pracę. Tak nam się wydaje, że tak powinno być, ale gwarancji mieć nie możemy. Nikt nam nie powie kiedy będziemy zapisywać się na studia podyplomowe, że mamy 100% prawdopodobieństwa że będziemy mieli pracę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że jedna osoba będzie się do tego zawodu nadawała, a inna nie. Jedna osoba bardziej się przykłada do uczenia, a inna chodzi żeby tylko zaliczać. Teraz jeśli te dwie osoby będą sprawdzane przez firmę pod względem fachowości to nie mają co liczyć na to, że ta nierzetelna zostanie w firmie. Niektóre osoby wybierają studia podyplomowe, bo mają taki sposób na życie żeby cały czas studiować. Mogą to robić praktycznie przez cały czas. To są osoby, które lubią się uczyć, ale na szczęście większość z nas nie podnieca uczenie się do pięćdziesiątego roku życia. Na to trzeba mieć czas i sporo pieniędzy, ale skoro ktoś lubi to, czemu ma się w tym nie spełniać. Traktujmy studia jako wstąpienie na nową może nawet lepszą drogę. Jeśli wszystko pójdzie we właściwym kierunku to będziemy mogli wystartować z lepszą pracą i zarabiać o wiele więcej pieniędzy niż inni nasi znajomi.