Plastyczna

Uzdolnienia plastyczne

Wiele dzieci wykazuje uzdolnienia plastyczne. Pierwszym bowiem zajęciem, które rozpoczynają one zaraz po opanowaniu techniki trzymania długopisu lub kredki w rękach jest rysowanie i malowanie farbami. Te dzieci, którym szczególnie dobrze to wychodzi i w miarę możliwości wiernie oddają kształty widzianych w rzeczywistości przedmiotów, mają szansę na wielki talent, który w kolejnych latach będzie rozwijany i przyniesie często nieoczekiwane efekty. Najczęściej na poziomie szkoły podstawowej można stwierdzić u dziecka takie zdolności, Są one często dziedziczone po rodzicach lub b dziadkach, dlatego też dzieci z artystycznych rodzin mają większe szanse na odkrycie u siebie tego talentu, a ponadto zwraca się na nie szczególną uwagę podczas jego analizowania i poszukiwania. Uzdolnienia plastyczne jakie wykazują nastolatkowie, są już powodem do rozpoczęcia kursów rysunku, które przygotują ich do nauki w liceum plastycznym lub też do egzaminów na akademię plastyczną. Należy jednak rozważyć, czy wybór kierunku artystycznego jest wyborem przyszłościowym .Jeśli nie, kurs rysunku można potraktować jako hobby. W ten sposób talent będzie rozwijany i stanie się źródłem relaksu dla młodego człowieka.