Plastyczna

Studia podyplomowe szansą na rozwój i lepsze zarobki

Na dzisiejszym rynku pracy bardzo ważne jest poszerzanie swoich horyzontów i zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Często, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy trzeba się ciągle dokształcać, na przykład robiąc studia podyplomowe. Studia takie, jak wskazuje nazwa można zrobić posiadając już dyplom licencjata/inżyniera lub magistra. Są to studia płatne prowadzone w systemie zaocznym i trwają zwykle około roku. Decydując się na studia podyplomowe trzeba zadać sobie kilka pytań, aby wiedzieć co dany kierunek może nam zaoferować i wybrać ten właściwy. Przede wszystkim pewien to być kierunek, który nas interesuje. Warto jednak zwrócić uwagę także na to, czy po jego ukończeniu będziemy mieli lepsze perspektywy na rynku pracy bądź zwiększymy swoje szanse na awans w firmie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wybór na przykład takiego kierunku, który jest związany z działalnością naszego zakładu pracy. Choć studia podyplomowe są płatne, to czasem istnieje możliwość ich dofinansowania, na przykład ze środków unijnych, albo też sam pracodawca chcąc posiadać wykwalifikowaną kadrę proponuje odbycie takich studiów pracownikowi i pokrywa ich koszty. Warto więc zainteresować się możliwością dofinansowania lub pokrycia kosztów studiów podyplomowych.