Plastyczna

Przygotowania do egzaminów

Wiele uczelni prowadzi swój własny system rekrutacji. W takich przypadkach nie wystarczy więc dobrze zdany egzamin maturalny, aby zasilić szeregi studentów. Konieczne jest także zdanie egzaminów wstępnych, które mają charakter kierunkowy. Dawniej tego rodzaju egzaminy były wymagane na większości kierunków i na wielu uczelniach. Obecnie zniesiono ten wymóg, co jednak nie zmienia faktu, iż bardzo specyficzne pod względem tematyki uczelnie zachowały sobie to prawo. Mowa tu oczywiście o uniwersytetach muzycznych i artystycznych. W przypadku tych drugich studenci ubiegający się indeks, musza zdać egzamin z rysunku. Z tego też względu wielu licealistów uczęszcza na lekcje rysunku, gdyż liceum nie umożliwia im tego rodzaju kształcenia. Lekcje rysunku prowadzone są prze specjalistów, będących absolwentami uczelni plastycznych lub nawet ich wykładowcami. Są one dość kosztowne, jednak opłaca się w nich uczestniczyć, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie. Lekcje rysunku muszą być prowadzone systematycznie przez dłuższy okres czasu, gdyż wymagają one wiele pracy, zaangażowania i cierpliwości. Kurs rysunku znaleźć możemy przez Internet, na licznych stronach poświęconych tej tematyce, lub też skorzystać z poleceń znajomych.