Plastyczna

Czy warto studiować?

Takich pytań pojawia się bardzo dużo. Najpierw zastanawiamy się czy w ogóle zacząć studiować, a kiedy mamy już tytuł magistra to zaczynamy się zastanawiać czy to nam wystarczy do tego żeby znaleźć dobrą pracę. Bywa tak, że można ukończyć wiele kierunków i nie mieć pracy, a można mieć średnie wykształcenie i zarabiać krocie. Nie da się na początku naszej kariery na studiach przewidzieć tego, co się będzie działo. Wiele osób nie trafiło ze swoim kierunkiem i tylko pójście na studia podyplomowe ich ratuje przed brakiem pracy. To główny powód, dla którego poświęcamy sporo czasu i pieniędzy, ale nikt nam nie powie, że to daje nam gwarancje znalezienia lepszej pracy. Na pewno warto podjąć ryzyko o ile nas na to stać. Studia podyplomowe bez względu na to czy wybierzemy państwową czy prywatną uczelnie sporo kosztują. Im bardziej popularny kierunek i taki, który daje większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy tym więcej trzeba będzie za niego zapłacić. Z drugiej strony, jeśli mamy dostać lepszą pracę to jakoś się przemęczymy i poniesiemy te wszystkie koszty, bo jest to warte tego całego zachodu. Ważny jest przecież efekt końcowy i nie tylko nasza wiedza, ale przede wszystkim o wiele lepsza praca.